• Przedszkole

• Jeżyki

• Galeria zdjęć "jeżyków" znajduje się pod tym linkiem

1. Projekt „ Mały Miś w świecie wielkiej literatury”.        Od września 2019r. grupa przedszkolna „Jeżyki” bierze udział w ogólnopolskim projekcie„ Mały Miś w świecie wielkiej literatury” . Projekt ma na celu rozszerzanie czytelnictwa wśród dzieci i rodziców poprzez misia Stefana, który kolejno wędruje do domu z dziećmi, gdzie rodzice czytają bajeczki. Wraz z misiem Stefanem dziecko zabiera do domu dzienniczek w którym wykonuje rysunek do przeczytanej bajki.
            2. Kasztany, żołędzie, nakrętki, zabawki dla dzieci z Mozambiku.    Wraz z projektem czytelniczym „ Mały Miś w świecie wielkiej literatury”. Nasz bohater Stefan jest również wolontariuszem a rodzice i dzieci dzielnie mu w tym pomagają. Bardzo dziękujemy w imieniu misia Stefana za włączanie się w akcje charytatywne.
            3. Zajęcia sportowe.      Dzieci z grupy „ Jeżyki” uwielbiają codzienne zajęcia sportowe. Uczymy się zdrowej rywalizacji i gry fair play
            4. Ewakuacja przedszkole.     We wrześniu w naszym przedszkolu zostały przeprowadzone praktyczne ćwiczenia ewakuacji pracowników i przedszkolaków z budynku przedszkola. W ćwiczeniach wzięły udział trzy oddziały przedszkolne, oraz dzieci ze SP nr 17. Na sygnał dźwiękowy wszyscy opuścili budynek przedszkola wyjściami ewakuacyjnymi w czasie 4 minut. Po ćwiczeniach ewakuacyjnych strażacy sprawili przedszkolakom wielką frajdę. Zaprezentowali wóz strażacki, wyposażenie wozu, oraz chętne dzieci mogły przebrać się w prawdziwy mundur strażaka.
            5. Wycieczka BabaLuda.         Pierwszego października 2019r. grupa „Jeżyków” oraz klasa druga brała udział w wycieczce edukacyjnej do miejscowości BabaLuda. Dzieci zapoznały się z darami jesieni, zwierzętami domowymi, oraz gospodarczymi. Dzieci brały aktywny udział w szatkowaniu kapusty, oraz w wykopkach ziemniaków bawiąc się przy tym doskonale. Z wykopanych ziemniaków maluchy mogły degustować placki ziemniaczane. Nie zabrakło również zabaw ruchowych.
            6. Eksperymenty         21 października 2019r. grupę przedszkolną „Jeżyki” odwiedził Pan Bartek z eksperymentami. Dzięki temu dzieci mogły dowiedzieć się skąd mamy prąd, czy prąd i gniazdko są niebezpieczne i wiele innych ciekawych rzeczy związanych z prądem. Zabaw i śmiechu nie było końca.