• Oferta szkoły

• Baza lokalowa

•     Szkoła Podstawowa nr 17 jest położona w lewobrzeżnej części Torunia w dzielnicy Rudak. To bezpieczne, zaciszne i malownicze miejsce otoczone lasem i pomnikami przyrody. Zajęcia odbywają się w dwóch budynkach, które zostały poddane gruntownej termomodernizacji w 2016 i 2017 roku. W ramach prac odrestaurowany został także budynek zabytkowej wozowni, który zaadaptowany został na uroczą świetlicę szkolną. W sierpniu 2017r. oddano do użytku nowoczesne obiekty sportowe – boisko do gry w piłkę nożną, ze sztuczną murawą, otoczone bieżnią lekkoatletyczną, drugie boisko – wielofunkcyjne – z nawierzchnią poliuretanową, skocznia w dal. W 2017 roku również zmodernizowano dziedziniec szkolny – ułożono kostkę betonową, wymalowany został place manewrowy dla uczniów przygotowujących się do egzaminu na kartę rowerową, a także zbudowano parking samochodowy. W ostatnie wakacje wyremontowana gruntownie została sala gimnastyczna i stołówka szkolna. Na terenie szkoły znajduje się również plac zabaw dla najmłodszych.

Od 1 września 2017r. szkoła stała się ośmioletnią szkołą podstawową. Sale dydaktyczne dostosowane zostały do nowych potrzeb – zakupiono nowe meble dla starszych uczniów oraz wyposażenie pracowni biologiczno-chemicznej oraz fizyczno-geograficznej. Zmodernizowana została także pracownia komputerowa – zakupiono 18 nowych jednostek, zainstalowana została nowa sieć wewnętrzna. Wszystkie sale dydaktyczne wyposażone są w tablice interaktywne lub rzutniki cyfrowe. Doposażono także gabinet pielęgniarski, bibliotekę szkolną.

Szkoła Podstawowa nr 17 oferuje naukę w systemie jednozmianowym. Liczebność w klasach do 20 uczniów stwarza, że żadne dziecko nie jest anonimowe, a kameralna atmosfera i przyjazne otoczenie sprzyja korzystaniu z usług edukacyjno-wychowawczych. Szanse edukacyjne uczniów zwiększane są poprzez wspomaganie ich rozwoju na zajęciach terapeutycznych i logopedycznych. Uczniowie rozwijają swoje zainteresowania i zdolności w ramach kół zainteresowań. Nauczyciele dbają o odkrywanie i rozwijanie indywidualnych talentów: literackich, plastycznych, matematycznych, przyrodniczych, muzycznych, sportowych. Uczniowie biorą udział w konkursach tematycznych i zawodach sportowych. Szkoła organizuje imprezy dla środowiska oraz zajęcia otwarte dla rodziców. Dzieci mogą korzystać ze świetlicy szkolnej od godz. 700 do 1630.

Szkoła prowadzi dwa oddziały przedszkolne dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Są to grupy całodzienne z pełnym wyżywieniem, przygotowanym przez firmę cateringową i dostosowane do czasu pobytu wychowanków pod naszą opieką. Zapewniamy opiekę w godz. 630 – 1630. Dzieci objęte są bezpłatną opieką logopedyczną i pedagogiczną. Dodatkowe zajęcia to: j. angielski, rytmika, zajęcia artystyczne oraz treningi piłki nożnej (5 i 6 latki). Ponadto organizujemy dla dzieci wycieczki do ciekawych miejsc i instytucji w naszym mieście: teatr Baj Pomorski, Muzyczny Teatr Impresaryjny, ogród zoobotaniczny, gospodarstwo agroturystyczne, Dom Legend, Młyn Wiedzy, planetarium, muzeum piernika, filia książnicy miejskiej na Rudaku.