• Orkiestra szkolna

• Od kilku lat uczniowie naszej szkoły mają możliwość rozwijania swoich zdolności muzycznych poprzez uczestnictwo w Szkolnej Orkiestrze Dętej. Są to zajęcia dodatkowe, w trakcie których dzieci mogą uczyć się gry na instrumentach, takich jak:
          - flet poprzeczny
          - klarnet
          - saksofon altowy
          - saksofon tenorowy
          - trąbka
          - puzon
          - instrument klawiszowy
          - gitara
          - gitara basowa
          - perkusja.
          Do orkiestry mogą należeć uczniowie uczęszczający do klas 4-8. Spotkania, podczas których prowadzona jest nauka indywidualna oraz ćwiczenie gry w zespole, odbywają się dwa razy w tygodniu w godzinach popołudniowych. W swoim repertuarze orkiestra posiada utwory muzyki rozrywkowej i filmowej wykonywanych w różnych stylach, a także utwory świąteczne i kolędy, które z sukcesem miała okazję zaprezentować szerszej publiczności.
          Zajęcia orkiestry umożliwiają zdobycie nowych umiejętności, ćwiczenie pamięci, kształtowanie poczucia rytmu oraz dają okazję do spędzenia wolnego czasu w gronie rówieśników w przyjemny i rozwijający sposób.
          Uczniów zainteresowanych nauką gry na instrumentach serdecznie zapraszamy.

Występ orkiestry szkolnej podczas Festynu "Rudak dzieciom" 28.05.2022

WYSTĘP ORKIESTRY SZKOLNEJ - VIDEO

WYSTĘP ORKIESTRY SZKOLNEJ - VIDEO 2

Występ w kościele parafii pw. Opatrzności Bożej w Toruniu

W niedzielę 30 stycznia 2022 roku, uczniowie grający w Szkolnej Orkiestrze Dętej ze wsparciem wokalistów oraz Dyrektora szkoły, wystąpili w kościele parafii pw. Opatrzności Bożej w Toruniu. Muzycy byli odpowiedzialni za oprawę muzyczną Mszy Świętej, w czasie której zagrali kolędy i zaśpiewali psalm. Wykonali również utwory świąteczne przed i po Eucharystii. Zostali bardzo ciepło przyjęci przez Proboszcza tutejszej parafii oraz ludzi zgromadzonych w kościele.

Świąteczne kolędowanie z orkiestrą szkolną

17 grudnia 2021 roku, w ostatni dzień nauczania stacjonarnego przed Świętami Bożego Narodzenia w naszej szkole odbyło się świąteczne kolędowanie. Muzyczny akcent zapewniła nam nasza orkiestra szkolna. Młodzi wykonawcy wykonali repertuar związany ze Świętami Bożego Narodzenia - pojawiły się piosenki świąteczne znane na całym świecie oraz tradycyjne polskie kolędy. Kolędowanie miało wyjątkowy charakter ze względu na obecność solistów, którzy wzbogacili występ orkiestry wspaniałym śpiewem oraz Dyrektora naszej szkoły, który wsparł orkiestrę grą na instrumencie klawiszowym.

Galia zdjęć z występu: tutaj