Szkoła Podstawowa Nr 17 w Toruniu

 

Nawigacja

Nawigacja

Przedszkole

Wiadomości

16 marca 2016

W drugim tygodniu marca grupa "Jeżyków" poznawała różne zawody.

We wtorek dzieci odwiedziły pobliski sklep spożywczy. Każde dziecko kupiło sobie lizaka, zapłaciło i odebrało resztę pamiętając o zwrotach grzecznościowych.

W środę odwiedził nas teatrzyk. Dzieci mogły poznać zawód aktora wcielając się w różne role:
biedronek,żabek,ptaszków,słoneczek.

W czwartek poznaliśmy zawód murarza. Dzieci przyniosły samochody ciężarowe potrzebne do zabawy w "Budowanie domów". Głównie chłopcy mogli zaprezentować swoje umiejętności konstrukcyjne.

Piątek był atrakcyjny dla dziewczynek, bo odwiedziła nas Pani fryzjerka. Dzieci poznały akcesoria fryzjerskie, chętne dzieci zastały uczesane przez Panią fryzjerkę.

zdjęcia w albumie

16 lutego 2016

 Grupa "Jeżyki" była dzisiaj na drugich zajęciach edukacyjnych w Ogrodzie Zoobotanicznym pt. "Ptasia stołówka". Dzieci wysłuchały ciekawych informacji na temat dokarmiania  ptaków i  oglądały slajdy na ten temat. Następnie  wykonały pokarm dla ptaków ze smalcu i ziarenek. Pokarm rozwiesimy wokół szkoły, dla ptaszków mieszkających w naszym lesie. foto w albumie :-)

 

16 lutego 2016

Dzisiaj odwiedziła grupę "Jeżyki" pani pielęgniarka. Przedstawiła swój zawód i wykonała symulowane opatrunki. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchały bicia  serca przez stetoskop. Pani pielęgniarka pokazała również igłę i strzykawkę ale te przedmioty dzieci wolą oglądac z daleka. Dziękujemy za spotkanie pani Monice Kapelaty. zdjęcia w albumie

12 lutego 2016

W minionym tygodniu  grupę "Jeżyki" odwiedził  miły gośc. Był to pan policjant, który pokazał  ciekawe przedmioty, charakterystyczne dla swojej pracy np. kajdanki. Opowiedział o swoich obowiązkach i o tym jak ważna jest jego praca. Dzieci zrobiły sobie pamiątkowe odciski palca, które z dumą zabrały do domu. 

16 listopada

16 listopada grupa "Jeżyków" odwiedziła Wojewódzką Bibliotekę Publiczną Książnicę Kopernikańską filie nr 7. Większość z dzieci była w Bibliotece po raz pierwszy.Taka duża ilość książek zrobiła na nich ogromne wrażenie. Maluszki grzecznie wysłuchały bajki o "Kotku" czytanej przez Panie bibliotekarki. Po czym przy stoliczkach układały obrazki kotka.Wykonały również piękne prace plastyczne. Miłe Panie bibliotekarki chętnym dzieciom pomalowały buźki i poczęstowały słodkimi pierniczkami.

fotorelacja

29 października

29 października przedszkolaków z grupy "Jeżyki" odwiedziła jedna z mam z psem Kilerem. Dzieci poznawały w zeszłym tygodniu cechy charakterystyczne zwierząt domowych. W tym dniu mogły poprzez zabawę na szkolnej polanie przekonac się, jak wspaniałym przyjacielem człowieka jest pies. Kiler chętnie łapę podał i z ochotą bawił się w Berka.

fotorelacja z wydarzenia

8 czerwca 2015

Zapraszamy do krótkiej fotorelacji z naszej wycieczki do Brzozy Toruńskiej.

8 czerwca 2015

"Jak być ojcem" - zapraszamy do zapoznania się z artukułem.

Już w wieku przedszkolnym możemy zaobserwować wyraźne sygnały świadczące o ponadprzeciętnych możliwościach niektórych dzieci.
Najbardziej widoczną różnicą charakteryzującą dzieci zdolne od pozostałych jest...”
WIĘCEJ NA: http://www.wychowanieprzedszkolne.pl/dziecko-zdolne/

7 czerwca 2015

Kolejna porcja informacji w artukule "Dziecko zdolne".

Już w wieku przedszkolnym możemy zaobserwować wyraźne sygnały świadczące o ponadprzeciętnych możliwościach niektórych dzieci.
Najbardziej widoczną różnicą charakteryzującą dzieci zdolne od pozostałych jest...”
WIĘCEJ NA: http://www.wychowanieprzedszkolne.pl/dziecko-zdolne/

4 czerwca 2015

20 marca dzieci z oddziału "4-latków" przywitały nadejście wiosny. Na to ważne wydarzenie grupa  zaprosiła rodziców. Dzieci poznały zwyczaj palenia Marzanny i wszyscy wykonali kukiełkę symbolizującą zimę. Po barwnym korowodzie w pobliskim lesie  odbyło się ognisko z pieczeniem kiełbasek. Na zakończenie dzieci bez żalu spaliły  Marzanny i cieszyły się nadejściem wyczekiwanej wiosny.

Fotorelacja z wydarzenia.
 

26 maja 2015

Dzień Matki. W tym dniu zaprosiliśmy nasze kochane mamy na wspólne zabawy. Fotorelacja.

29 kwietnia 2015

W tym dniu ochoczo wybraliśmy się na wycieczkę. Obrany kierunek to nasza przepiękna Toruńska Starówka. Króciutka fotorelacja.

21 marca 2015

Wiosna zawitała w nasze progi. Fotorelacja

18 marca 2015

„DZIECI A GRY KOMPUTEROWE”

Coraz więcej rodziców pozwala swoim dzieciom na granie w gry przepełnione przemocą, krwią, brutalnością i bezwzględnością.

Pełny artykuł znajduje się na link
 

11 marca 2015

11 marca dzieci z oddziału przedszkolnego "4-latków" udały się na pierwszą koleżeńską wizytę do Przedszkola "Kasztanek". Tam czekała na nas niespodzianka - klaun Koko. Pani wychowawczyni pokazała nam zabawę w "Krasnoludki" a klaun Koko zaprezentował śmieszne sztuczki. Oczywiście pomagali mu przedszkolacy...

Śmiechu było dużo a wspólna zabawa dzieciom bardzo się podobała. Chętnie odwiedzimy nowych kolegów jeszcze nie raz.

Zapraszam do naszej galerii.

7 lutego 2015

„ZASADY, KTÓRYMI WARTO SIĘ KIEROWAĆ W WYCHOWANIU DZIECKA”

„Wychowanie dziecka i przygotowanie go do samodzielnego życia należą do najtrudniejszych zadań, z jakimi człowiek musi się zmierzyć. Najczęściej w ogóle nie jesteśmy do nich przygotowani. Potwierdza to powiedzenie, że rodzicami łatwo się zostaje, ale trudno nimi być.
Jak więc postępować i jakimi zasadami się kierować w wychowaniu dziecka?.” - artykuł znajdziesz na link

11 stycznia 2015

„W ŻYCIU JEST COŚ WIĘCEJ DO ZROBIENIA NIŻ TYLKO ZWIĘKSZAĆ JEGO TEMPO”

„Jeżeli chcemy by nasze dzieci cieszyły się życiem, sami powinniśmy rozwijać poczucie humoru, czerpać radość i szczęście z czego tylko się da, i przekazywać te uczucia innym ludziom.” - artykuł znajdziesz na link

11 stycznia 2015
O POTRZEBIE ROZMAWIANIA Z DZIEĆMI

„Rozwój umysłowy dziecka w dużym stopniu zależy od głośnego czytania książeczek, oglądania obrazków, mądrych rozmów, poważnego traktowania dziecięcych pytań i udzielania na nie stosownych odpowiedzi”. - artykuł znajdziesz na link

9 stycznia 2015

Zapraszamy do galerri gdzie znajdziecie fotki z zajęć w Bibliotece Domu Kultury oraz spotkania z uczniami klasy I naszej Szkoły - link

9 stycznia 2015

W oddziale przedszkolnym realizowany jest projekt "Starszy brat - starsza siostra". Zależy nam, aby małe dzieci czuły się w przedszkolu bezpiecznie i swobodnie. Codziennie, po zajęciah może odwiedzic nas rodzeństwo 4-latków uczęszczające do naszej szkoły. Miło w przedszkolu płynie czas, kiedy jest z nami starszy brat i starsza siostra.

Zapraszamy do galerri zdjęć - link

8 stycznia 2014

Zapraszamy do galerii zdjęć - fotki z odwiedziń Mikołaja w naszym przedszkolu - link

10 września 2014

Od 22 września 2014 roku przedszkole rozpoczyna pracę w 10-godzinnym cyklu, tj. od 6.30 do 16.30.

Wychowawcy:

p. Brygida Blachowska

p. Iwona Przedborska-Gądek

W oddziale przedszkolnym istnieje możliwość spożycia posiłków: obiad dwudaniowy w cenie 4,55zł oraz podwieczorek w cenie 1 zł.

W przedszkolu odbywają się również zajęcia dodatkowe z j.angielskiego, rytmiki oraz zajęcia plastyczne.