Szkoła Podstawowa Nr 17 w Toruniu

18 marca 2015

„DZIECI A GRY KOMPUTEROWE”

Coraz więcej rodziców pozwala swoim dzieciom na granie w gry przepełnione przemocą, krwią, brutalnością i bezwzględnością.

Pełny artykuł znajduje się na link

11 marca 2015

11 marca dzieci z oddziału przedszkolnego "4-latków" udały się na pierwszą koleżeńską wizytę do Przedszkola "Kasztanek". Tam czekała na nas niespodzianka - klaun Koko. Pani wychowawczyni pokazała nam zabawę w "Krasnoludki" a klaun Koko zaprezentował śmieszne sztuczki. Oczywiście pomagali mu przedszkolacy...

Śmiechu było dużo a wspólna zabawa dzieciom bardzo się podobała. Chętnie odwiedzimy nowych kolegów jeszcze nie raz.

Zapraszam do naszej galerii.

7 lutego 2015

„ZASADY, KTÓRYMI WARTO SIĘ KIEROWAĆ W WYCHOWANIU DZIECKA”

„Wychowanie dziecka i przygotowanie go do samodzielnego życia należą do najtrudniejszych zadań, z jakimi człowiek musi się zmierzyć. Najczęściej w ogóle nie jesteśmy do nich przygotowani. Potwierdza to powiedzenie, że rodzicami łatwo się zostaje, ale trudno nimi być.
Jak więc postępować i jakimi zasadami się kierować w wychowaniu dziecka?.” - artykuł znajdziesz na link

11 stycznia 2015

„W ŻYCIU JEST COŚ WIĘCEJ DO ZROBIENIA NIŻ TYLKO ZWIĘKSZAĆ JEGO TEMPO”

„Jeżeli chcemy by nasze dzieci cieszyły się życiem, sami powinniśmy rozwijać poczucie humoru, czerpać radość i szczęście z czego tylko się da, i przekazywać te uczucia innym ludziom.” - artykuł znajdziesz na link

11 stycznia 2015
O POTRZEBIE ROZMAWIANIA Z DZIEĆMI

„Rozwój umysłowy dziecka w dużym stopniu zależy od głośnego czytania książeczek, oglądania obrazków, mądrych rozmów, poważnego traktowania dziecięcych pytań i udzielania na nie stosownych odpowiedzi”. - artykuł znajdziesz na link

9 stycznia 2015

Zapraszamy do galerri gdzie znajdziecie fotki z zajęć w Bibliotece Domu Kultury oraz spotkania z uczniami klasy I naszej Szkoły - link

9 stycznia 2015

W oddziale przedszkolnym realizowany jest projekt "Starszy brat - starsza siostra". Zależy nam, aby małe dzieci czuły się w przedszkolu bezpiecznie i swobodnie. Codziennie, po zajęciah może odwiedzic nas rodzeństwo 4-latków uczęszczające do naszej szkoły. Miło w przedszkolu płynie czas, kiedy jest z nami starszy brat i starsza siostra.

Zapraszamy do galerri zdjęć - link

8 stycznia 2014

Zapraszamy do galerii zdjęć - fotki z odwiedziń Mikołaja w naszym przedszkolu - link

10 września 2014

Od 22 września 2014 roku przedszkole rozpoczyna pracę w 10-godzinnym cyklu, tj. od 6.30 do 16.30.

Wychowawcy:

p. Brygida Blachowska

p. Iwona Przedborska-Gądek

W oddziale przedszkolnym istnieje możliwość spożycia posiłków: obiad dwudaniowy w cenie 4,55zł oraz podwieczorek w cenie 1 zł.

W przedszkolu odbywają się również zajęcia dodatkowe z j.angielskiego, rytmiki oraz zajęcia plastyczne.