• Laboratoria przyszłości

Laboratoria Przyszłości – największe w historii wsparcie dla wszystkich szkół podstawowych w Polsce! Drukarki 3D, mikrokontrolery, roboty, sprzęt do nagrań i inne nowoczesne wyposażenie pojawi się we wszystkich polskich szkołach już niedługo! Rusza największa inwestycja państwa polskiego w nowoczesną edukację w historii – „Laboratoria Przyszłości”. Program realizuje jeden z postulatów „Polskiego Ładu” i jest finansowany z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. Ogłoszona dziś inicjatywa zakłada, że jeszcze w tym roku samorządy prowadzące około 12 000 szkół podstawowych w całej Polsce otrzymają środki finansowe na zakup nowoczesnych narzędzi wspierających odkrywanie talentów i rozwijanie kompetencji przyszłości - takich jak współpraca, interdyscyplinarność, kreatywność i rozwiązywanie problemów. Na wsparcie szkół Rząd przeznaczy łącznie ponad 1 miliard złotych – w pierwszej kolejności dla szkół prowadzonych przez samorządy, a następnie także szkół niepublicznych.

Oznacza to, że wszystkie szkoły w Polsce otrzymają co najmniej 300 zł na ucznia. Mniejsze szkoły dostaną dodatkowe wsparcie finansowe odzwierciedlające ich potrzeby, zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju. Łącznie, z inicjatywy skorzysta ponad 3 miliony uczniów, uczących się w niemal 15 000 szkół. Dzięki Laboratoriom Przyszłości, od 1 września 2022 roku do każdej szkoły podstawowej w Polsce trafi nowoczesny sprzęt, w tym drukarki 3D, mikrokontrolery czy sprzęt do nagrań. Obowiązek udostępniania ich uczniom przez szkoły wejdzie w życie od roku szkolnego 2022/23.

• 15.11.2022r.
        • Uczniowie klasy III a poznają wagę, proporcje składników i biorą udział w pieczeniu babeczek dyniowych według określonego przepisu.

• 9.11.2022r.
        • Stosując zasady BHP bezpiecznej obsługi wiertarki uczniowie klasy IV a przystąpili do wiercenia otworów w podstawie Węża korzystając ze stołowej wiertarki. Dla wielu uczniów było to nowe doświadczenie, które sprawiło im wiele satysfakcji.

• 7.11.2022r.
        • Uczniowie klasy VII a rysują diagramy procentowe, opisują informacje, tworzą zadania oraz doskonalą pracę w grupach.

• 02.11.2022r.
        • Uczniowie klas IV a i IV b zapoznali się z instrukcją BHP bezpiecznej obsługi wiertarki, poznali zasady pracy i korzystania z wiertarki stołowej podczas wykonywania projektu technicznego – Wąż.

• 21.10.2022 r.
        • Projekcja spektaklu na języku polskim w klasie 7 a z wykorzystaniem nowego nagłośnienia.

• 20.10.2022 r.
        • Przygotowanie napojów malinowych z wykorzystaniem blendera w klasie 1 b.

• 20.10.2022 r.
        • Klasa 3 a przygotowała smaczne wypieki.

• 12.10.2022 r.
        • Uczniowie zapoznali się z zawartością skrzynek narzędziowych, sprawdzili ich kompletność i poznali nazwy narzędzi, których będą używać podczas realizacji swoich projektów.

• 30.09.2022 r.
        • Dzień Chłopaka w klasie 3 a.

• 23.09.2022 r.
        • Lekcja matematyki w klasie 4 a z wykorzystaniem zestawów patyczków do pokazu wykonywania dzielenia z resztą.

• 20.09.2022 r.
        • Na lekcjach techniki uczniowie z kl. IV -VI będą pracowali nad projektami edukacyjnymi zakupionymi z firmy JAWI. Zestaw firmy Jawi składa się z kart pracy, zestawu materiałów do projektu, skrzynek narzędziowych i urządzeń, w które została wyposażona sala do zajęć technicznych.

Klasy czwarte w tym roku szkolnym będą pracowały nad projektem edukacyjnym „Wąż”. Uczniowie sprawdzili zwartość swoich zestawów.

Klasy piąta i szósta w tym roku szkolnym będą pracowały nad projektem edukacyjnym „Marionetka”. Uczniowie sprawdzili zwartość swoich zestawów.

• 19.09.2022 r.
        • Lekcja z wykorzystaniem klocków konstrukcyjnych w klasie 1 b.

• 12.09.2022 r.
        • Lekcja polskiego w klasie 8 a z wykorzystaniem dyktafonów.