• Program promocji zdrowia

• Program promocji zdrowia wśród toruńskiej młodzieży realizowany przez Urząd Miasta Torunia.

Harmonogram zajęć tematycznych (pogadanek) z młodzieżą w Szkole Podstawowej nr 17 - rok szkolny 2016/2017

Wrzesień:

Promowanie zachowań zmniejszających ryzyko zakażeń bakteryjno-wirusowych wśród uczniów - podkreślenie znaczenia nawyku utrzymuwania higieny osobistej i otoczenia.

Pogadanka pt "Dbam o czystość każdego dnia" (klasy 1-3) + gazetka tematyczna

Październik:

Zwiększenie wiedzy i świadomości młodzieży nt. skutków uzależnienia od różnego rodzaju substancji (alkohol, nikotyna, narkotyki, dopalacze) a także urządzeń multimedialnych (komputer, gry video, telefon komórkowy)

Pogadanka pt "Uzależnienia? Nie, dziękuję!" (klasy 4-6) + gazetka tematyczna

Listopad:

Kształtowanie umiejętności uczniów w zakresie metod udzielania I pomocy przedmedycznej.

Pogadanka i pokaz z uczestnictwem uczniów pt "I pomoc - potrafię pomóc" (klasy 1-3) + gazetka tematyczna pt "Profilaktyka chorób. Cukrzyca - z czym to się je?"