• Książki naszych marzeń

• Książki Naszych Marzeń już są!!!

W ramach programu „Książki naszych marzeń” zakupione zostały książki do biblioteki, które sami wybieraliście. W bibliotece szkolnej pojawiło się blisko 100 nowych pozycji. Są tam dostępne książeczki dla najmłodszych, ciekawe, bogato ilustrowane, z dużymi literami, także do samodzielnego czytania.

Posiadamy w bibliotece także książki dla starszych czytelników: przygodowe, fantasy, detektywistyczne, obyczajowe dla nastolatków.

Czytelnicy, którzy interesują się poezja, też znajdą coś ciekawego dla siebie, m.in. wiersze Ks. Twardowskiego czy J. Brzechwy.

Proponowane książki dla najmłodszych:

• Seria „Czytam sobie”,  Seria „Pierwsze czytanki”,
          • Tytuły: „Żegnaj Skarpetko”, „Żabek i Ropuch”, „Na budowie”, „Albert i Mika”, „Paddington”
          • Seria „Pan Kuleczka”.

Polecane książki dla dzieci w wieku 8-10 lat:

• „Koszmarny Karolek”,
          • „Tappi”, „Dziewczynka z Szóstego Księżyca”,
          • Seria „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai”,
          • „Dziennik cwaniaczka”,
          • Książki G. Kasdepke, m.in. „Niezwykłe przygody detektywa Pozytywki”,

Dla uczniów starszych (11-13 lat) polecamy książki:

• „Gwiazd naszych wina”,  „Papierowe miasta”,
          • „Dziennik cwaniaczka”,
          • „Pamiętnik Blumki”,
          • „Wigilia Małgorzaty”,
          • „Felix, Net i Nika”.

W bibliotece szkolnej znajdziecie jeszcze więcej nowych książek, o które warto zapytać bibliotekarza.

Program, do którego przystąpiła szkoła ma na celu rozbudzanie zainteresowania książką i czytaniem.

Serdecznie zapraszamy do biblioteki

Koło Miłośników Książek i Bibliotekarz