• PÓŁKOLONIE SZACHOWE W SP 17

• Półkolonie szachowe w naszej szkole już za nami. Spędziliśmy je twórczo i wesoło!

Półkolonie szachowe to nie tylko szachy. Emocji dostarczyły dzieciom rozmaite konkursy, zabawy i inne formy aktywności.

Podstawą dobrej formy umysłu jest pamięć i koncentracja, dlatego dzieci trenowały umysł
            i rozwiązywały sudoku. Po serii ćwiczeń przystąpiły do konkursu.

Jednym z tematów przewodnich półkolonii były „szachy w sztuce”. Dzieci poznały m.in. dzieła teatralne
            i malarskie inspirowane szachami. Podsumowaniem był konkurs lepienia figur szachowych (i nie tylko).

Z kolei o planetach Układu Słonecznego opowiedział prof. dr hab. Winicjusz Drozdowski, ilustrując to modelem i prezentacją multimedialną. Zdobyte informacje dzieci wykorzystały podczas konkursu plastyczno-astronomicznego.

W zdrowym ciele zdrowy duch! W myśl tego powiedzenia troszczyliśmy się nie tylko o umysł, lecz również o tężyznę fizyczną.

Podczas zakończenia dzieci otrzymały certyfikaty, dyplomy i nagrody za udział w konkursach.

Organizatorem półkolonii była Renata Drozdowska (InnovaHub.pl), opiekę wychowawczą sprawowała Pani Barbara Chlebowska, a wsparcia udzielał Pan Dyrektor Tadeusz Szudzik.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć!

• STYPENDIUM SZKOLNE

• Szanowni Rodzice,

faktury do Stypendium Szkolnego należy składać do 08.06.2021 roku.

Przyjmowanie faktur:

Poniedziałek: 6.30 - 7.30 p. Barbara Szczotka, 10.30 - 15.00 p. Magdalena Zuba

Wtorek: 11.30 - 15.30 p. Magdalena Zuba

Środa: 10.30 - 13.30 p. Magdalena Zuba

Czwartek: 10.30 - 11.30 p. Magdalena Zuba, 11.30 - 12.30 p. Barbara Szczotka

Piątek: 7.00 - 11.30 p. Magdalena Zuba, 12.50 - 14.00 p. Barbara Szczotka

• 22 kwietnia- Dzień Ziemi

• Światowy Dzień Ziemi to akcja prowadzona corocznie wiosną, której celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie.

Z tego powodu uczniowie SP 17 na lekcjach dowiedzieli się jak kruchy jest ekosystem naszej planety,

jak zanieczyszczenia oraz brak segregacji odpadów wpływają na nasze środowisko i klimat. Uczniowie przygotowali plakaty zachęcające do dbania o naszą planetę.

Zapraszamy do ich obejrzenia:

Magdalena Banach

Barbara Chlebowska

• Konkurs recytatorski "Dom ze słów"

• Sejm Rzeczpospolitej Polskiej ustanowił rok 2021 Rokiem Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji uczniowie klasy IV wzięli udział w Konkursie recytatorskim Dom ze słów, organizowanym przez Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmiku, w którym wystąpili nasi zdolni uczniowie.

Daria Gajdzińska

Marzanna Midura-Szymańska