• KUP PAN SZCZOTKĘ

UWAGA!

Zaprasza do włączenia się w akcję

„Kup Pan Szczotkę”

W jednej z afrykańskich szkół od pięciu lat dzieci codziennie myją zęby. Wszystkie wychodzą na szkolne podwórko, nauczycielka przynosi im wiaderko z wodą, każde z nich nabiera wodę do swojego kubka. Dzieci sięgają do swoich płóciennych woreczków i wyciągają z nich szczoteczki do zębów. Pani nakłada im na szczotki pastę i rozpoczyna się szorowanie! To dla tych dzieci wielka radość i duma, że w swojej szkole na jednej z przerw myją zęby.

Dzieci, w nagrodę za sumienne szczotkowanie zębów przez cały rok, przed wakacjami dostają swoje szczoteczki do domu. Misjonarze proszą o kolejne szczotki, aby i w kolejnym roku dzieci mogły myć nimi swoje ząbki.

Pomóż nam objąć tym programem jak najwięcej afrykańskich dzieci. Podaruj szczoteczkę lub pastę do mycia zębów.

Co zbieramy?

• szczoteczki
              • pasty do zębów
              • mydło w kostce

Ile szczoteczek, past i mydła potrzeba?

Bardzo duuuuużo!!! Jest wielu misjonarzy, którzy chcieliby wprowadzić mycie zębów również w swoich szkołach. Ponadto szczoteczki zebrane w latach poprzednich zdążyły się już zużyć

Wszystkie przyniesione przedmioty prosimy o składanie w koszu na szkolnym holu przy wejściu do budynku oddziałów przedszkolnych i klas I-III ("stary budynek" ;) ) do dnia 29.05.2024