• Dzień Gier Planszowych

10 października obchodzimy Dzień Gier Planszowych. Jest to coroczne święto miłośników planszówek. Gry planszowe zyskują na popularności w imponującym tempie!

Wspólne spędzanie czasu przy grach pozwala rozwijać wiedzę i ćwiczyć wyobraźnię. Planszówki to również prawdziwy sport intelektualny, angażujący kluczowe obszary naszego myślenia: planowanie, przewidywanie ruchów przeciwnika, dedukcję, liczenie, zdolności analityczne i inne.

Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 17 w Toruniu w ramach Klubu Gier Planszowych i Logicznych spotykają się raz w tygodniu i wspólnie spędzają czas nie na stukaniu w ekran telefonu czy komputera, lecz właśnie na graniu w gry planszowe.

Podczas zajęć dzieci rozwijają umiejętności gry w szachy oraz poznają inne gry, które uczą logicznego myślenia, planowania strategicznego i podejścia ekonomicznego. Gry mają na ogół proste zasady, ale zapewniają dzieciom odrobinę wysiłku umysłowego i wiele radości.

Stawiamy na relacje międzyludzkie i szczere uśmiechy… co można zobaczyć na zdjęciach w naszej fotogalerii:

Zapraszamy do wspólnej zabawy!

• XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

• 1 października 2021 roku obchodziliśmy w naszej szkole XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

Głównym celem tej akcji było propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Miała ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny i niecodzienny sposób. Uczniowie utrwalali tabliczkę mnożenia przez cały wrzesień, a w dniu wydarzenia mogli się sprawdzić, zdając egzamin.

W dniu akcji wszyscy chętnie się do niej przyłączyli – każdy chciał zdać egzamin oraz otrzymać sówkę i szóstkę z matematyki.

W piątek zostały przeprowadzone przez Komisje Egzaminacyjne (dzieci stają się egzaminatorami) egzaminy z tabliczki mnożenia dla chętnych. Uczniowie, którzy bezbłędnie udzielili odpowiedzi na 5 przykładów zadań otrzymywali tytuł „Eksperta Tabliczki Mnożenia”, który z dumą wkleili do zeszytów od matematyki.

Egzaminatorzy sprawdzali „tabliczkową wiedzę”  także wśród  nauczycieli przedszkola, szkoły i innych pracowników szkoły oraz gości, którzy tego dnia odwiedzili naszą szkołę i wręczali Certyfikaty MT EXPERT.

Tego dnia został ogłoszony szkolny konkurs na najciekawszą grę dydatyczną związaną z tabliczką mnożenia regulamin konkursu.

Zdjęcia z pzeprowadzonej akcji są zamieszczone tutaj.

Iwona Szczucka, Krzysztof Mysłowski

• Sprzątanie Świata

• 15 września nasza szkoła przystąpiła do 28. Akcji Sprzątanie świata -Polska 2021. Tegoroczne hasło kampanii brzmiało: Myślę, więc nie śmiecę.

Uczniowie z  dużym zaangażowaniem zabrali się do pracy i posprzątali teren wokół szkoły. Zwieńczeniem akcji było wspólne ognisko oraz pieczenie kiełbasek. Piękna pogoda i wspólna zabawa sprawiły wszystkim wiele radości.

Daria Gajdzińska