• Wycieczka z programu "Poznaj Polskę" - Częstochowa - Kraków - Wieliczka

• Realizacja programu "Poznaj Polskę" ma na celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego uczniów poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków, kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki. Przedsięwzięcie Ministra Edukacji i Nauki jest częścią Rządowego planu rozwoju POLSKI ŁAD.

Zapoznanie uczniów w ramach historii regionalnej z historią najciekawszych zabytków Częstochowy i Krakowa. Zwiedzanie Kopalni Soli w Wieliczce. Integracja grupy.

Jasna Góra- zespół klasztoru oo. Paulinów;

Kraków – historyczny Zespół miasta;

Muzeum Narodowe w Krakowie Sukiennice;

Kopiec Kościuszki z otoczeniem;

Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewniki;

Kopalnia Soli „Wieliczka”.

Dzięki udziałowi w projekcie „Poznaj Polskę” uczniowie klas IV- VIII mogli w tym roku szkolnym na żywo poznać dziedzictwo własnego kraju. W dniach 20-22 czerwca 2022 r. 40 osobowa grupa uczniów wraz z 4 opiekunami udali się na wycieczkę. Pierwszego dnia zwiedziliśmy Jasną Górę- zespół klasztoru oo. Paulinów. Następnie udaliśmy się na Kopiec Kościuszki. Zapoznaliśmy się z wystawą prezentującą życie sławnego wodza i patrioty - Tadeusza Kościuszki, a później weszliśmy na górę usypaną na jego cześć. Wieczorem udaliśmy się do Hotelu Tyniecki gdzie czekała na nas ciepła obiadokolacja. Drugiego dnia po śniadaniu zwiedzaliśmy Kraków. Rynek Główny zaprezentował nam perłę renesansu polskiego –Muzeum Narodowe Sukiennice. Odwiedziliśmy kościół Mariacki, wewnątrz którego znajduje się XV- wieczny drewniany ołtarz wykonany przez słynnego rzeźbiarza Wita Stwosza. Oprócz tego jeszcze ujrzeliśmy Ratusz, Bramę Floriańską i Barbakan, Zamek na Wawelu i zionący ogniem pomnik Smoka Wawelskiego, Dzwon Zygmunta, słynną ulicę Franciszkańską, Okno Papieskie, Planty, byliśmy z wizytą w Collegium Maius – najstarszym budynku Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wreszcie usatysfakcjonowani i pełni wrażeń powróciliśmy do hotelu na obiadokolację. W środę po śniadaniu udaliśmy się do Kopalni Soli w Wieliczce. Z uwagą słuchaliśmy przekazywanej przez przewodnika wiedzy. Podczas wędrówki trasą turystyczną poznaliśmy historię zabytkowej kopalni, której początki sięgają czasów średniowiecza. Następnie zjedliśmy obiad i pojechaliśmy do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewniki gdzie w skupieniu zwiedziliśmy Świątynię, weszliśmy na wieżę widokową oraz zobaczyliśmy rekonstrukcję celi Św. Faustyny.

Po trzech dniach intensywnego zwiedzania, wszyscy wrócili szczęśliwi i usatysfakcjonowani do Torunia.

Więcej zdjęć w "Galerii zdjęć".

• Głosuj na klasę 3b

• Szanowni Państwo klasa 3 b brała udział w największym konkursie sportowym w Polsce. Bardzo prosimy o oddanie na nas głosu klikając w poniższy link.

Głosuj tutaj

Zachęcamy do głosowania

• Lekcja matematyki w klasie IV

• W klasie czwartej została przeprowadzona lekcja matematyki z wykorzystaniem klocków konstrukcyjnych typu słomki w ramach programu Laboratorium Przyszłości. Dzieci poznawały kształty, które można ułożyć z odcinków. Wykorzystaliśmy do tego podłogę w klasie. W galerii zdjęcia z  lekcji.