• Zbiórka na rzecz schroniska dla bezdomnych zwierząt.

W naszej szkole zorganizowana została zbiórka karmy dla podopiecznych Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Toruniu. Celem akcji była poprawa standardu pobytu zwierząt w schronisku, kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt oraz wdrażanie dzieci i osób dorosłych do aktywnego udziału w zbiórce karmy. Organizatorem i koordynatorem akcji była pani Agnieszka Lenartowicz i Hanna Zaborowska. Cieszymy się, że tak wiele osób, pomimo trudnych czasów, odpowiedziało na nasz apel i wzięło udział w naszym przedsięwzięciu. Dlatego dziękujemy serdecznie wszystkim dzieciom i rodzicom za włączenie się w zorganizowaną akcję charytatywną.

Podziekowania_1.pdf

• Zaproszenie na Drzwi Otwarte w MOPR w Toruniu

Zaproszenie na Drzwi Otwarte w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Toruniu

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Toruniu w ramach kampanii społecznej: Jestem Mamą Zastępczą, jestem Tatą Zastępczym - Ty też możesz mieć taką supermoc!” poszukuje kandydatów na rodziny zastępcze, które przyjmą do własnej rodziny dzieci znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej. Poszukujemy rodzin, które podzielą się miłością, ofiarują  dzieciom swoje serce, radość, otoczą je troską, a także podarują ciepłą atmosferę, spokój i bezpieczeństwo potrzebującym dzieciom.

Mając na uwadze powyższe, Ośrodek zaprasza osoby zainteresowane pełnieniem funkcji rodziny zastępczej i uzyskaniem informacji na temat rodzicielstwa zastępczego na Drzwi Otwarte, które odbędą się w dniu 27 października 2022 roku, w godzinach 16.00–19.00 w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Toruniu przy ul. Słowackiego 114 (budynek B), sala konferencyjna nr 303-III piętro.

Serdecznie zapraszamy.

Działu Pomocy Rodzinie i Dziecku

• Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Jak co roku, nasza szkoła wzięła udział w organizacji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Szkoła została udekorowana zapisami tabliczki mnożenia. Pojawiła się też specjalna tablica, na której uczniowie mogli zobaczyć przykłady radzenia sobie z mnożeniem liczb w pamięci. Powołano komisję egzaminacyjną, która na korytarzu przeprowadzała egzamin ze znajomości tabliczki mnożenia wśród uczniów klas IV - VIII i nauczycieli. Uczniowie pobierali losy z przykładami do rozwiązania, członkowie komisji sprawdzali poprawność udzielonych odpowiedzi i wydawali potwierdzenie zdania egzaminu w postaci certyfikatów i odznak Mistrza Tabliczki Mnożenia. W klasach IV - VIII rozwiązywano zestawy zadań matematycznych i łamigłówek, nawiązujących do tabliczki mnożenia. W klasach I - III przeprowadzono zajęcia, na których uczniowie doskonalili działania matematyczne rozwiązując zagadki również w formie kolorowanki. Święto tabliczki mnożenia w naszej szkole pozwoli na dalsze utrwalanie działań matematycznych w pamięci i ich zastosowania w zadaniach tekstowych.