• Rozstrzygnięcie konkursu  międzyprzedszkolnego pt. „Jesień kolorami malowana”

   • Z przyjemnością informujemy, że konkurs  międzyprzedszkolny pt. „Jesień kolorami malowana” został rozstrzygnięty!

     

    Wpłynęło 68 prac konkursowych, dziękujemy wszystkim za kreatywność i ciekawe pomysły.

     

    Jury konkursowe wybrało trzy zwycięskie prace w kategorii 3-4 lata oraz  wyróżniania:

    Miejsce I – Frantsysk Chernetskyi  SP nr 32( OP)

    Miejsce II – Wanda Wójcik PM nr 6

    Miejsce III - Ewa Skibicka PM nr 11

    Wyróżnienie - Leon Trawiński PM nr 6

    Wyróżnienie - Damian Jasieniecki Sp nr 1(OP)

     

    W kategorii wiekowej 5-6 latków:

    Miejsce I – Jerzy Reich SP nr 28(OP)

    Miejsce II – Helena Błaszczyk PM nr 28

    Miejsce III – Lena Lisewska  Przedszkole Jacek i Agatka

    Wyróżnienie- Amelia Szynkowska  SP nr 17 (OP)

    Wyróżnienie- Klaudia Ossowska SP nr 17 (OP)

     

    Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesówJ

    Dyplomy, oraz nagrody będzie można odbierać  w sekretariacie Szkoły Podstawowej nr 17 od 05.12.2022r.

   •                                 Kontakt do szkoły

   • Drodzy Państwo.

    Ze względu na awarię telefonu stacjonarnego, prosimy o kontakt ze szkołą pod numerem 500 174 879.

    Dziękujemy i przepraszamy za utrudnienia.   •                          ZAJĘCIA ADAPTACYJNE

   •  

    Szanowni Rodzice dzieci nowoprzyjętnych,

    serdecznie zapraszamy Wasze dzieci na zajęcia adaptacyjne

    w dniach 29.08.-30.08. od godziny 9.30 -11.30 do sali Wiewiórek.

    Prosimy wyposażyć dzieci w obuwie zmienne oraz coś do picia.

    Przypominamy, adaptacja będzie odbywać się bez udziału rodziców.

                                     

    Zapraszamy   •                                  "Pod Chmurką"

   •                  

    „XIII  MIĘDZYSZKOLNY  TURNIEJ

    PIŁKARSKI  POD CHMURKĄ dla klas I-III”

    o Puchar Dyrektora Wydziału Sportu i Rekreacji w Toruniu.

    TORUŃ 2  CZERWCA 2022 ROKU

           Na pięknym naszym obiekcie gościliśmy drużyny toruńskich szkół. Dopisała pogoda, piłkarska rywalizacja i wspaniała zabawa.

    Dziękujemy Wydziałowi Sportu i Rekreacji, dyrektorowi  Tadeuszowi Szudzikowi za ufundowanie upominków dla zawodników, Radzie Rodziców naszej szkoły za napoje dla drużyn, kochanym mamom Karolinie Górniak i Agacie Przystaś za domowe wypieki
    i pracownikom administracji i obsługi za pomoc w organizacji turnieju.

    Klasyfikacja turnieju :

    I    miejsce       -         Szkoła Podstawowa Nr 4

    II   miejsce       -         Szkoła Podstawowa Nr 15

    III  miejsce       -         Szkoła Podstawowa Nr  2

    IV   miejsce       -         Szkoła Podstawowa Nr  17

    V    miejsce       -         Szkoła Podstawowa Nr 9

    - najlepszy strzelec-  Leon Porosa             SP Nr  4

    - najlepszy bramkarz-  Nataniel Golenia      SP Nr 15

    - najlepszy napastnik-  Bartosz Brodowicz    SP Nr 17

     Sędzia główny turnieju Sławomir Knera
     i Damian Lenkiewicz

    Opieka medyczna Jolanta Sołtysińska

                                   Ze sportowym pozdrowieniem
                       Iwona Pawłowska  Marzanna Midura- Szymańska

     

     • Zakończyliśmy półkolonie w SP17…

     • Poniżej relacja i fotorelacja z wakacyjnego spotkania z przyrodą i techniką.

      Poniedziałek upłynął nam w gorącej atmosferze. Po zapoznaniu, wspólnych zabawach integracyjnych i powitalnym poczęstunku z pasją zagłębiliśmy się w świat przyrody. W ramach warsztatów „mali badacze przyrody” wybraliśmy się na wycieczkę do lasu, podczas której zebraliśmy materiały do zielnika. Zdjęcia z leśnej wyprawy oraz własnoręcznie przygotowanych zielników można obejrzeć w galerii. W przerwie między zajęciami zjedliśmy pyszny obiadek oraz odpoczywaliśmy na placu zabaw w atmosferze radości i beztroski…

      Ogród Zoobotaniczny to wyjątkowa atrakcja dla dzieci, która poprzez zabawę edukuje i rozwija dziecięcą wyobraźnię. Dlatego w programie przyrodniczych półkolonii nie mogło zabraknąć wizyty w tym magicznym miejscu. Naszymi wtorkowymi przewodnikami byli Tosia i Kuba, którzy wspaniale wywiązali się ze swojego zadania!

      Smartfony czy odbiorniki GPS ułatwiają poruszanie się w terenie. Warto jednak wiedzieć, jak podczas pieszych wycieczek wykorzystać mapę. Dlatego podczas środowych zajęć geograficznych „na mapie i w terenie” nauczyliśmy się budować kompas oraz orientować mapę za jego pomocą, określaliśmy położenie obiektów geograficznych oraz wyznaczaliśmy wysokości drzew. Po zajęciach sportowo-rekreacyjnych przenieśliśmy się w świat astronomii. Warsztaty „kosmos na wesoło” rozpoczęliśmy „rakietowo”…

      Kolejny dzień naszej astronomicznej przygody rozpoczęliśmy w malowniczo położonym Obserwatorium Astronomicznym w Piwnicach. Obserwatorium należy do Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Kształcą się tu studenci Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej, a także jest to miejsce badań naukowych. Dzięki Pani prof. Annie Bartkiewicz i Panu prof. Gracjanowi Maciejewskiemu (którym bardzo dziękujemy!!!) dzieci zapoznały się z działaniem teleskopów optycznych i radioteleskopów oraz tajnikami obserwacji astronomicznych. Nie mogło zabraknąć wspólnego zdjęcia pod czaszą 32-metrowego radioteleskopu RT4, największego w Europie Środkowo-Wschodniej. Po bogatej dawce wiedzy astronomicznej odpoczywaliśmy w cieniu toruńskiej Barbarki…

      Chociaż w ostatni dzień półkolonii wróciliśmy z kosmosu na Ziemię, nadal nasze myśli krążyły wokół podróżowania. Tematem przewodnim była kolej jako ekologiczny środek transportu regionalnego i dalekobieżnego. Najpierw odwiedziliśmy pochodzący z 1874 r., niedawno pięknie odrestaurowany, budynek dworca Toruń Główny. Mieści się tam Kolejowa Izba Tradycji, w której Pan Bogumił Niewczas z wielką pasją opowiedział nam o specyfice pracy na kolei. Co najistotniejsze, każdy z nas mógł wcielić się w rolę maszynisty, zawiadowcy, konduktora czy sprzedawcy biletów, jak również zapowiedzieć przez megafon odjazd pociągu. Było to niesamowite przeżycie i żal było opuścić Izbę, ale na toruńskich Kluczykach czekała na nas kolejna atrakcja. Mieści się tam Sekcja Utrzymania Taboru Trakcyjnego Polregio SA, zwana najczęściej lokomotywownią. Naszym przewodnikiem był Pan Bartosz Masiełajć, który przybliżył nam historię zakładu, pokazał dwa zabytkowe parowozy Ol49, a następnie zaprosił do hali, w której prowadzone są naprawy i przeglądy pociągów, a także jest wyodrębniona lakiernia. Najwięcej emocji wzbudził pobyt w kabinie maszynisty nowoczesnego pociągu elektrycznego EN76 o nazwie Elf. W pamięci pozostanie też zejście do specjalnego tunelu i obejrzenie od spodu elektrowozu E6ACT zwanego Dragonem. Panom Bogumiłowi i Bartoszowi bardzo serdecznie dziękujemy, to były niezapomniane chwile!

      Na zakończenie półkolonii wszystkie dzieci otrzymały upominki.

      Za organizację półkolonii oraz program merytoryczny odpowiadała firma InnovaHub Renata Drozdowska, opiekę wychowawczą oraz dydaktyczną sprawowała pani Barbara Chlebowska (nauczyciel geografii, przyrody i informatyki) z SP17.

      Dziękujemy dzieciom za wspólnie spędzony czas, a Rodzicom za powierzenie nam swoich dzieci oraz miłe słowa i podziękowania!

     • Wycieczka z programu "Poznaj Polskę" - Częstochowa - Kraków - Wieliczka

     • Realizacja programu "Poznaj Polskę" ma na celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego uczniów poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków, kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki. Przedsięwzięcie Ministra Edukacji i Nauki jest częścią Rządowego planu rozwoju POLSKI ŁAD.

      Zapoznanie uczniów w ramach historii regionalnej z historią najciekawszych zabytków Częstochowy i Krakowa. Zwiedzanie Kopalni Soli w Wieliczce. Integracja grupy.

      Jasna Góra- zespół klasztoru oo. Paulinów;

      Kraków – historyczny Zespół miasta;

      Muzeum Narodowe w Krakowie Sukiennice;

      Kopiec Kościuszki z otoczeniem;

      Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewniki;

      Kopalnia Soli „Wieliczka”.

      Dzięki udziałowi w projekcie „Poznaj Polskę” uczniowie klas IV- VIII mogli w tym roku szkolnym na żywo poznać dziedzictwo własnego kraju. W dniach 20-22 czerwca 2022 r. 40 osobowa grupa uczniów wraz z 4 opiekunami udali się na wycieczkę. Pierwszego dnia zwiedziliśmy Jasną Górę- zespół klasztoru oo. Paulinów. Następnie udaliśmy się na Kopiec Kościuszki. Zapoznaliśmy się z wystawą prezentującą życie sławnego wodza i patrioty - Tadeusza Kościuszki, a później weszliśmy na górę usypaną na jego cześć. Wieczorem udaliśmy się do Hotelu Tyniecki gdzie czekała na nas ciepła obiadokolacja. Drugiego dnia po śniadaniu zwiedzaliśmy Kraków. Rynek Główny zaprezentował nam perłę renesansu polskiego –Muzeum Narodowe Sukiennice. Odwiedziliśmy kościół Mariacki, wewnątrz którego znajduje się XV- wieczny drewniany ołtarz wykonany przez słynnego rzeźbiarza Wita Stwosza. Oprócz tego jeszcze ujrzeliśmy Ratusz, Bramę Floriańską i Barbakan, Zamek na Wawelu i zionący ogniem pomnik Smoka Wawelskiego, Dzwon Zygmunta, słynną ulicę Franciszkańską, Okno Papieskie, Planty, byliśmy z wizytą w Collegium Maius – najstarszym budynku Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wreszcie usatysfakcjonowani i pełni wrażeń powróciliśmy do hotelu na obiadokolację. W środę po śniadaniu udaliśmy się do Kopalni Soli w Wieliczce. Z uwagą słuchaliśmy przekazywanej przez przewodnika wiedzy. Podczas wędrówki trasą turystyczną poznaliśmy historię zabytkowej kopalni, której początki sięgają czasów średniowiecza. Następnie zjedliśmy obiad i pojechaliśmy do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewniki gdzie w skupieniu zwiedziliśmy Świątynię, weszliśmy na wieżę widokową oraz zobaczyliśmy rekonstrukcję celi Św. Faustyny.

      Po trzech dniach intensywnego zwiedzania, wszyscy wrócili szczęśliwi i usatysfakcjonowani do Torunia.

      Więcej zdjęć w "Galerii zdjęć".

     • Głosuj na klasę 3b

     • Szanowni Państwo klasa 3 b brała udział w największym konkursie sportowym w Polsce. Bardzo prosimy o oddanie na nas głosu klikając w poniższy link.

      Głosuj tutaj

      Zachęcamy do głosowania

     • Lekcja matematyki w klasie IV

     • W klasie czwartej została przeprowadzona lekcja matematyki z wykorzystaniem klocków konstrukcyjnych typu słomki w ramach programu Laboratorium Przyszłości. Dzieci poznawały kształty, które można ułożyć z odcinków. Wykorzystaliśmy do tego podłogę w klasie. W galerii zdjęcia z  lekcji.

     • OBIEKTY SPORTOWE

     • Informujemy, że obiekty sportowe (boiska) oraz plac zabaw są dostępne dla mieszkańców osiedla od poniedziałku do piątku po zakończeniu zajęć szkolnych oraz w dni wolne od 9:00 do 21:00, z wyłączeniem dni zawodów sportowych i innych imprez szkolnych oraz rezerwacji. 

      Korzystanie z obiektów jest bezpłatne, przed wejściem należy obowiązkowo zapoznać się z regulaminem korzystania z boiska/placu zabaw. Ponadto organizacje i kluby sportowe mogą dokonać rezerwacji boiska, szczegółowe informacje w sekretariacie szkoły.

     • Uczta na Olimpie

     • W czwartek  21 kwietnia 2022 r. w naszej szkole można było spotkać bogów greckich. Byli to uczniowie klasy V, którzy tego dnia ucztowali na Olimpie.

      Na spotkanie przybyli: Zeus, Hera, Posejdon, Atena, Demeter, Apollo, Afrodyta, Artemida, Ares i Hermes.

      Jak na prawdziwą ucztę przystało, nie zabrakło ambrozji, nektaru oraz wielu innych pyszności.

      Niecodzienna lekcja języka polskiego, stanowiła podsumowanie cyklu zajęć poświęconych mitologii greckiej. Uczniowie przygotowali stroje, atrybuty oraz przemowy wylosowanych bogów.

      Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z tego wydarzania.

      Daria Gajdzińska

     • PRZEKAŻ 1% PODATKU

     • Wszystkich sympatyków naszej szkoły prosimy o przekazywanie 1% podatku na rzecz SP 17, które będzie wsparciem dla społeczności szkolnej w realizacji pomysłów i planów.

      Chcąc przekazać 1% podatku należy wpisać:

      PIT-37

      część „K”

      rubryka 136. Nr KRS 0000121592 Toruńskie Stowarzyszenie Pomocy Szkole

      rubryka 137: kwotę odpisu 1% od podatku

      część „L”

      rubryka 138: Szkoła Podstawowa nr 17 w Toruniu, ul. Rudacka 26-32

      rubryka 139: podatnik w kwadracie wstawia X

       

      Z góry dziękujemy!!!

     • Obchody Dnia Patrona Szkoły oraz Dnia Św. Patryka

     • W dniach 16-18.03.2022 roku w naszej dnia odbyły się obchody Dnia Patrona Szkoły oraz Dnia Św. Patryka (święto irlandzkie). Z tej okazji nauczyciel historii p. Magdalena Banach przygotowała stacjonarny pokój zagadek (escape room) z zadaniami do wykonania przez uczniów klas I-VIII, a nauczyciel j. angielskiego p. Ewelina Pawlak przygotowała wirtualny pokój zagadek (escape room) z interaktywnymi zadaniami, filmikami i piosenkami dla uczniów klas I-VIII. Uczniowie z chęcią i zaangażowaniem uczestniczyli w zadaniach, aby odgadnąć tajne kody i wydostać się z pokojów zagadek. 

      Ponadto, 18.03.2022 roku został rozstrzygnięty konkurs "Leprehaun's hat" - "Kapelusz leprikona - irlandzkiego skrzata" organizowany z okazji Dnia Św. Patryka (legenda o irlandzkim skrzacie) przez nauczyciela j. angielskiego p. Ewelinę Pawlak. Uczniowie klas I-III oraz IV-VIII zostali nagrodzeni za wykonanie najpiękniejszego kapelusza leprikona - irlandzkiego skrzata. 

      Wyróżnieni uczniowie to:

      Kateroria wiekowa I-III

      I miejsce Jakub Kapelaty kl. II

      II miejsce Kinga Lewandowska kl. IIIb

      III miejsce Izabela Drąg kl. IIIa

      Kategoria wiekowa IV-VIII

      I miejsce (ex aequo) Izabela Ernest kl. VII oraz Adrian Haciuk kl. V

      II miejsce Julia Szmurło kl. VI

      III miejsce Filip Wieczorkowski kl. V 

      Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z tych wydarzeń.

      Organizatorzy 

      Magdalena Banach 

      Ewelina Pawlak 

     • KRAJOWA ODZNAKA JAKOŚCI w międzynarodowym projekcie eTwinning - Christmas all around the world

     • Miło mi poinformować, iż nasza szkoła oraz uczniowie naszej szkoły biorący udział w międzynarodowym projekcie eTwinning z j. angielskiego "Christmas all around the world" pod opieką p. Eweliny Pawlak w dniu 18.03.2022 otrzymali KRAJOWĄ ODZNAKĘ JAKOŚCI od Krajowego Biura Programu eTwinning w Warszawie.

       

      Nauczyciel koordynujący projekt oraz każdy uczeń biorący udział w projekcie otrzymali certyfikat potwierdzający nadanie KRAJOWEJ ODZNAKI JAKOŚCI. 

      Wyróżnieni uczniowie to:

      1. Sara Kowalska kl. VII
      2. Agata Szczerbiak kl. VII
      3. Adam Niewiadomski kl. VII
      4. Agata Ląkiert kl. VIII
      5. Paulina Urban kl. VIII
      6. Laura Nowakowska kl. VIII
      7. Zofia Pacuk kl. VIII
      8. Marta Szczerbiak kl. VIII

       

      Opiekun uczniów w projekcie eTwinning

      Ewelina Pawlak

      nauczyciel języka angielskiego

     • ZEBRANIE Z RODZICAMI

     • Szanowni Państwo!

      W czwartek 24.03.2022 r. odbędzie się informacyjne zebranie z rodzicami według harmonogramu:

      kl. I- godz. 17:00 - sala 24

      kl. II - godz. 17:00 - sala 27

      kl. III a- godz. 17:00 - sala 23

      kl. III b- godz. 16:30 - sala 26

      kl. IV- godz. 16:30 - sala 17

      kl. V- godz. 16:30 - sala 8

      kl. VI- godz. 16:30 - sala 15

      kl. VII- godz. 17:00 - sala 16

      kl. VIII- godz. 16:30 - sala 9

       

     • KONKURS „LEPRECHAUN’S HAT” („KAPELUSZ LEPRIKONA” – irlandzkiego skrzata)

     • W związku ze zbliżającym się świętem irlandzkim - Dniem Św. Patryka  (17 marca) organizujemy KONKURS „LEPRECHAUN’S HAT”  („KAPELUSZ LEPRIKONA” – irlandzkiego skrzata) 

       

      Zasady konkursu: 

      1.     Cele konkursu:  

      - Kultywowanie tradycji obchodów Dnia Świętego Patryka 

       - Pogłębianie wiedzy na temat symboli związanych z Dniem Świętego Patryka 

      - Rozwijanie twórczej aktywności i poszukiwanie oryginalnych rozwiązań 

       - Pobudzanie dziecięcej kreatywności 

      2.     Konkurs jest skierowany do uczniów klas I-III oraz IV-VIII (2 kategorie wiekowe)

      3.     Konkurs trwa od 07.03.2022 r. do 15.03.2022 r. (przyszły wtorek).  

      4.  Konkurs polega na wykonaniu najpiękniejszego kapelusza Leprikona – irlandzkiego skrzata. Wiodący kolor kapelusza powinien być ZIELONY.  

      5.     Technika wykonania: dowolna, praca musi być przestrzenna

      6.  Każdy z uczestników może wykonać na konkurs jedną pracę indywidualnie oraz do każdej pracy powinna być dołączona metryczka zawierająca imię i nazwisko ucznia oraz klasę

      7.    Komisja konkursowa dokona oceny prac uwzględniając następujące kryteria: pomysłowość, dobór i wykorzystanie materiałów, wkład pracy i estetyka wykonania, walory artystyczne

      8.     Po zakończeniu konkursu - 16.03.2022 r. -  komisja konkursowa ogłosi wyniki konkursu podczas organizowanego Dnia Wiosny i Dnia Św. Patryka w naszej szkole. 

      9.    W konkursie zostaną wybrane odpowiednio I, II i III miejsce dla 2 kategorii wiekowych: I-III i IV-VIII. Za zajęcie I, II i III miejsca uczniowie otrzymają nagrody

      10. Prace należy dostarczać do nauczyciela j. angielskiego p. Eweliny Pawlak do dnia 15.03.2022 r.  

     • Podsumowanie międzynarodowego projektu eTwinning - Christmas all around the world

     • W lutym 2022 roku odbyło się podsumowanie międzynarodowego projektu eTwinning "Christmas all around the world", a efektem końcowym jest utworzona strona internetowa projektu, na której zostały umieszczone wszystkie podsumowane zadania uczniów i nauczycieli szkół biorących udział w projekcie. Dla przypomnienia, nasza szkoła realizowała zadania związane z tradycjami bożonarodzeniowymi Jamajki. Zachęcam do odwiedzenia strony internetowej projektu: Christmas all around the World (google.com) . Ponadto, wszystkie szkoły biorące udział w projekcie, w tym nasza szkoła, złożyły wniosek o przyznanie KRAJOWEJ ODZNAKI JAKOŚCI, która przyznawana jest przez Krajowe Biuro Programu eTwinning w Warszawie tym nauczycielom, których praca w ramach partnerstwa uznawana jest za wyróżniającą w naszym kraju. 

       

      Na stronie internetowej projektu można zobaczyć: logo projektu wykonane przez uczniów, mapkę ze szkołami biorącymi udział w projekcie, prezentację ze świątecznymi postaciami podróżującymi po krajach i poznających ich atrakcje turystyczne, tablicę z ciekawostkami o krajach, mapę świata z zaznaczonymi krajami, ich flagi i stolice,  prezentację ze świątecznymi postaciami podróżującymi po krajach i poznających ich bożonarodzeniowe tradycje, książkę kucharską z bożonarodzeniowymi potrawami z różnych krajów, kolędę "Cicha noc" nagraną i śpiewaną przez uczniów w różnych językach, lekcje świąteczne związane z tradycjami bożonarodzeniowymi w krajach anglojęzycznych, pokoje zagadek tzw. escape roomy podsumowujące wiedzę o tradycjach bożonarodzeniowych różnych krajów, prezentację z kartkami świątecznymi z bożonarodzeniowymi życzeniami w językach różnych krajów, postacie świąteczne związane z projektem stworzone przez uczniów oraz listy powitalne w j. angielskim pisane przez uczniów ze wszystkich szkół partnerskich biorących udział w projekcie. 

       

      Dziękuję wszystkim uczniom z naszej szkoły biorącym udział w projekcie za aktywny udział i zaangażowanie w wykonywane zadania: Sarze Kowalskiej z kl. VII, Agacie Szczerbiak z kl. VII, Adamowi Niewiadomskiemu z kl. VII, Agacie Ląkiert z kl. VIII, Paulinie Urban z kl. VIII, Laurze Nowakowskiej z kl. VIII, Zofii Pacuk z kl. VIII oraz Marcie Szczerbiak z kl. VIII. 

       

      Opiekun uczniów w projekcie eTwinning

      Ewelina Pawlak

      nauczyciel języka angielskiego

       

     • Zbiórka pomocy rzeczowej dla mieszkańców Łucka

     • Szanowni Państwo,

      Od poniedziałku, 28 lutego 2022 r. Nasze Miasto prowadzi zbiórkę pomocy rzeczowej dla mieszkańców Łucka - partnerskiego miasta Torunia, leżącego w Ukrainie.Na stronie Miasta został zamieszczony komunikat dotyczący zbiórki.

      Link do komunikatu: tutaj

      Jako punkty zbiórki zostały wyznaczone wszystkie toruńskie szkoły.W Szkole Podstawowej nr 17 dary można przynosić w godzinach 8:00- 17:00 do szatni koło sali gimnastycznej.

      LISTA PRODUKTÓW I ŚRODKÓW, które mogą być przekazane potrzebującym na Ukrainie (w tym oczekującym przed przejściami granicznymi):

      1. Odzież i okrycie:

      1.1 Koce zwykłe i termiczne

      1.2 Śpiwory

      1.3 Podkładki pod materac do spania z wodoodpornej folii aluminiowej

      1.4 Materace

      1.5 Ubrania (nowe!), płaszcze przeciwdeszczowe (nowe!)

      2. Środki higieny i czystości:

      2.1 Płyny do kąpieli/pod prysznic/mydło, dezodoranty, pasta do zębów, szczoteczki dozębów, grzebienie

      2.2 Bielizna damska, męska, dziecięca

      2.3 Podpaski, pampersy, pieluchy dla dorosłych, papier toaletowy i ręczniki papierowe

      2.4 Ręczniki (w tym z mikrofibry)

      2.5 Worki na śmieci, środki dezyfekujące/alkohol do dezynfekcji, maski filtrujące lubjednorazowe

      3. Żywność:

      3.1 Woda

      3.2 Żywność do szybkiego przygotowania (instant), batony (w tym energetyczne),bakalie, orzechy,

      3.3 Konserwy,

      3.4 Makarony, płatki zbożowe do szybkiego przygotowania

      3.5 Narzędzia kuchenne jednorazowego lub wielokrotnego użytku: talerz głęboki, łyżka,widelec, nóż, szkło (silikon spożywczy lub plastik)Uwaga! Zabezpieczyć szkło!!

      4. Inne:

      4.1 Zapałki, baterie, powerbanki, oświetlenie, w tym latarki, świece

      4.2 Zestawy pierwszej pomocy

      5. Podstawowe środki medyczne (witaminy, środki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, leki na kaszel i przeziębienie) – Lekarstwa, tylko te które są kupowane bez recepty!! I mogą być przechowywane w temperaturze do 26 0 C. Wyłącznie nowe opakowania z ważnym terminem przydatności

      Warto pamiętać, że dary przekazywane w ramach zbiórki powinny być nowe lub w bardzo dobrym stanie.

      Służby Wojewody Kujawsko-Pomorskiego informują także, że w ramach pomocy humanitarnej nie będą przyjmowane:

      1. Broń palna (w tym gazowa, hukowa itp.)

      2. Broń biała

      3. Hełmy, elementy opancerzenia, umundurowania4. Inny sprzęt militarny i paramilitarny

      5. Produkty, których wywóz z terytorium RP wymaga koncesji lub zezwolenia

      6. Inne produkty, które nie stanowią pomocy humanitarnej.

      PAKOWANIE:Prosimy w miarę możliwości posegregować zebrane dary, spakować w kartony i opisać markerem WIELKIMI LITERAMI

     • Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

     • 21 lutego po raz kolejny obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w specjalnie przygotowanych zajęciach.

      Dzieci rozwiązywały łamigłówki językowe, rebusy, ćwiczenia dotyczące poprawności językowej i ortograficznej. Wybraliśmy również ulubione słowo SP nr 17 w Toruniu.

      Nie był to jednak jedyny sposób obchodów tego święta. Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w konkursie Twoja twarz MI znajoma – ŻYWA OKŁADKA.

      Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

      I miejsce – Michał Ćwikliński (klasa VII)

      II miejsce – Filip Wieczorkowski (klasa V)

      III miejsce – Justyna Kłos (klasa V)

      III miejsce – Adrian Haciuk (klasa V)

      Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

       

      Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji oraz sprawdzenia swoich sił w zadaniach zamieszczonych w poniższej prezentacji tutaj

      Daria Gajdzińska, Dominika Panawo-Biniak

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa Nr 17 im. gen. Józefa Bema w Toruniu
   • sekretariat@sp17.edu.torun.pl tszudzik@sp17.edu.torun.pl
   • Sekretariat: 56 654 72 42; 500 174 879 Oddziały przedszkolne: 505 803 115 Pedagog: 505 803 119
   • ul. Rudacka 26-32, 87-100 Toruń Poland
   • Godziny pracy serkretariatu: 6.00 - 14.00 Godziny urzędowania: codziennie 7.00 - 14.00
 • Galeria zdjęć

   brak danych