Oddziały przedszkolne w tym roku szkolnym będą brały udział w zajęciach cyklicznych z udziałem psa, gdzie dzieci kształtują właściwe postawy w relacji z psem. Zajęcia prowadzi doświadczony kynoterapeuta, p. Patrycja Zamroch ze swoim psem Rudą. Kynoterapia zwana dogoterapią ma wszechstronny wpływ na dzieci w wieku przedszkolnym. Spotkania z psem wpływają na zdolności koncentracji uwagi, stymulują poszerzanie wiedzy ogólnej, oraz rozwijają różne formy działań ruchowych – małą i dużą motorykę. Na każdym etapie kształcenia przedszkolnego zajęcia z udziałem psa umożliwiają kształtowanie prawidłowych wzajemnych relacji między dziećmi oraz właściwych postaw w bezpośrednim kontakcie z psem. Podczas zajęć dzieci wykonują szereg różnorodnych ćwiczeń, które wzmacniają ich wszechstronny rozwój, rozbudzają wielozmysłowe poznanie i co najważniejsze wyzwalają pozytywne emocje. Pies jest doskonałym motywatorem – gdy uczestniczy w zajęciach dzieci chętniej wykonują polecenia, dłużej ćwiczą, przełamując swoje bariery w pozbawiony stresu i negatywnych emocji sposób. Dzieci uczestniczące w cyklicznych zajęciach z psem lepiej wyrażają emocje, podwyższają poziom pewności siebie, redukują napięcia i rozwijają empatię.
Dogoterapia u naszych przedszkolaków
Piękna Nasza Polska Cała
W tym roku szkolnym oddział przedszkolny „Krasnale” bierze udział w międzynarodowym projekcie edukacyjnym pod nazwa „Piękna nasza Polska cała”. Głównym celem projektu jest kształtowanie postaw patriotycznych u najmłodszych, uwrażliwienie ich na piękno, folklor i tradycje Polski.
Projekt jest zgodny z obowiązującą Podstawą Programową i kierunkiem polityki oświatowej MEN.Poprzez realizację zadań tematycznych przedszkolaki poznają historię państwa polskiego, jego symbole narodowe, tradycje, zwyczaje czy obrzędy ludowe. Działania projektowe będą też okazją to do tego, by budzić wśród najmłodszych i ich rodzin poczucie tożsamości narodowej i regionalnej, dumy z bycia Polakiem a także do wzmacniania więzi z rodzicami i integracji placówek oświatowych z terenu całej Polski.
Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci
W naszej Szkole rozpoczynamy akcję ekologiczną „Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”. Ma ona na celu podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży
oraz prawidłowego gospodarowania odpadami.Termin trwania akcji: 30.09-25.10.2019r.
Najlepiej dostarczyć zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny w ostatnim tygodniu trwania akcji ze względu na ew. problemy z ich składowaniem. Zbieramy: komputery, monitory, drukarki, telefony, sprzęt RTV i AGD, baterie, akumulatory, kable, tusze atramentowe.
Rodzaje elektrośmieci podlegające zbiórce znajdziesz tutaj. http://dzieci-zbieraja-elektrosmieci.pl/rodzaje-elektrosmieci
Wszelkich odpowiedzi na Państwa pytania udziela koordynator akcji p. Barbara Chlebowska, nauczyciel przyrody i informatyki.
Zebranie z rodzicami
Zebranie z rodzicami odbędzie się w dniu 17.09, w godzinach:
- Krasnale: 16:30 (przedszkole- sala nr 20)
- I A: 16:30 - sala nr 23
- I B : 16:30 - sala nr 26
- II: 17:00 - sala nr 24
- III : 17:00 - sala nr 27
- IV: 16:30 - sala nr 17
- V:17:00 - sala nr 16
- VI: 17:30 - sala nr 9
- VII: 17:30 - sala nr 15
- VIII: 17:30 - sala nr 8
Zebranie delegatów z trójki klasowej o godzinie 18 00.
SESJA FOTOGRAFICZNA
W dniu 17.09 odbędzie się sesja fotograficzna dla wszystkich klas. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą studia fotograficznego Elfoto.
PROJEKT "OD GROSIKA DO ZŁOTÓWKI"
W bieżącym roku szkolnym uczniowie klasy II wezmą udział w projekcie z zakresu edukacji finansowej „ Od grosika do złotówki”. Patronat honorowy nad projektem objęło Ministerstwo Finansów. Koncepcja programu opiera się na założeniu, że uczniowie odbywają bezpieczną podróż z Grosikiem po Galaktyce Finanse i Oszczędzanie.
Podczas zajęć dzieci nabędą umiejętność gospodarowania pieniędzmi w obszarach zarabiania i ustalania priorytetów przy ich wydawaniu czy oszczędzaniu, a także nabędą wiedzę o finansowych aspektach zdarzeń ze szczególnym uwzględnieniem ryzyka i bezpiecznych zachowań. Za projekt odpowiedzialny jest wychowawca klasy II, p. Marzena Skoczylas.
STYPENDIA SZKOLNE
Termin składania wniosków o stypendium szkolne w dniach od 2.09.2019-16.09.2019 r. Wnioski przyjmuje pedagog szkolny p. M. Zuba oraz p. Bartosz Janik.
Godziny przyjmowania wniosków :
- Poniedziałek : 7 30-11 30 p. Zuba
11 30-15 20 p. Janik
- Wtorek : 10 45-14 25 p. Janik
- Środa : 7 30-8 00 p. Janik
10 45-13 30 p. Zuba
- Czwartek : 7 30-10 45 p. Janik
12 45-13 30 p. Zuba
- Piątek : 9 50- 14 25 p. Zuba, p. Janik
Zasady ubiegania się o stypendium szkolne dostępne w załączniku tutaj (zasady ubiegania się o stypendium szkolne na rok szkolny 2019/2020).
Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020!
Szkoła Podstawowa nr 17 im. Generała Bema w Toruniu powitała dziś oficjalnie wszystkich uczniów oraz rodziców. Dyrektor szkoły p.Tadeusz Szudzik przedstawił grono pedagogiczne na rok szkolny 2019/2020 oraz wychowawców klas, w szczególności klas pierwszych, na które składają się w tym roku dwa oddziały. Głos zabrał ksiądz Jacek Koczorski, dzielnicowy policjant p. Adrian Gimiński oraz przewodniczący Rady Rodziców p. Szymon Szczerbiak. Wszyscy zgodnie życzyli dzieciom powodzenia w nowym roku szkolnym. Dołączamy do tych życzeń, powodzenia!