• Akademia z okazji Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Klasa 6 pod kierunkiem pani Małgorzaty Kolińskiej przygotowała występ artystyczny z okazji upamiętnienia 225 rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie zaprezentowali obrady Sejmu Czteroletniego.zaśpiewali Witaj Majowa Jutrzenko oraz odczytali list ostatniego króla Rzeczypospolitej Obojga Narodów Stanisława Augusta Poniatowskiego:

"Święta miłości kochanej ojczyzny

czują cię tylko umysły poczciwe

Dla ciebie zjadłe smakują trucizny

Dla ciebie więzy, pęta nie zelżywe

Kształcisz kalectwo przez chwalebne blizny,

Gnieździsz w umyśle rozkoszy prawdziwe, byle cię można wspomóc, byle wspierać

Nie żal żyć w nędzy nie żal i umierać".

zdjęcia w albumie

• Zebrania z Rodzicami

Szanowni Rodzice,

zapraszamy na  zebrania wychowawców z rodzicami uczniów kl. I – VI.

w środę 11 maja 2016r.

kl. Ia    godz. 1630   sala nr 16

kl. Ib   godz. 1645    sala nr 17

kl. II    godz. 1630    sala nr 9

kl. III   godz. 1630     sala nr 8

kl. IV   godz. 1700   sala nr 21

kl. V    godz. 1800   sala nr 20

kl. VI  godz. 1700    sala nr 18

• Próbna Ewakuacja w SP17

09 maja 2016 roku w naszej szkole odbyła się próbna ewakuacja.

Ćwiczenia miały na celu sprawdzenie procedur obowiązujących w szkole oraz przygotowanie dzieci do ewentualnej sytuacji związanej z pożarem.

Akcja przebiegała pod czujnym okiem Komendanta Straży Pożarnej. Po zakończeniu działań związanych z ewakuacją i "gaszeniem pożaru" uczniowie mieli okazję zobaczyć wyposażenie pojazdów strażackich.

zdjęcia w albumie fotograficznym

• Flash mob czytelniczy w naszej szkole

„Piątkowe południe: czytanie czy granie?”

22 kwietnia br., czyli dzień przed Światowym Dniem Książki i Praw Autorskich
              w naszej szkole odbyła się impreza czytelnicza pn. Czytelniczy flash mob „Piątkowe południe: czytanie czy granie?” zorganizowana przez bibliotekę szkolną w ramach realizacji programu rządowego „Książki naszych marzeń”. W ten niekonwencjonalny, nowatorski  sposób chcieliśmy zachęcić wszystkich, bez względu na wiek, by sięgali po książki. Wszyscy obecni uczniowie
              i nauczyciele dołączyli do naszej akcji i podczas dużej przerwy czytali swoją ulubioną książkę, którą mogli sobie przynieść z domu lub wcześniej wypożyczyć w bibliotece szkolnej. Członkowie „Koła Miłośników Książek” przygotowali kosze z wybranymi pozycjami literatury dla uczniów, którzy wcześniej nie zabrali nic do czytania. Duża grupa czytelników wypożyczyła książki na czas imprezy oraz  do domu. Każdy uczestnik spotkania otrzymał zakładkę do książki przygotowaną przez uczestników  „Koła”.

Pragnę podziękować wszystkim uczniom i nauczycielom za aktywny udział w akcji czytelniczej
              oraz członkom „Koła Miłośników Książek” z kl. IV- VI za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu imprezy.

Barbara Chlebowska

nauczyciel bibliotekarz