15 MAJA DZIEŃ POLSKIEJ NIEZAPOMINAJKI
Uczniowie klasy pierwszej- członkowie Ligi Ochrony Przyrody byli gospodarzami XV obchodów Dnia Polskiej Niezapominajki w naszej Szkole.
DZIEŃ POLSKIEJ NIEZAPOMINAJKI W TYM ROKU ŚWIĘTOWALIŚMY
POD HASŁEM
,,EKO, ZDROWO NA SPORTOWO’’
Święto modrego kwiatka promuje szacunek do przyrody, tradycji, miłych gestów w życiu codziennym.
W uroczystości brali udział uczniowie naszej szkoły oraz zaprzyjaźnione z ,,Młodymi Ekologami” ,MOTYLKI” - grupa z Przedszkola Miejskiego nr12 w Toruniu pod opieką Małgorzaty Dąbkowskiej oraz koło LOP ze Szkoły Podstawowej nr11
w Toruniu, z opiekunem Marią Narczewską.
15 maja- rodzime święto, obchodzimy tradycyjnie od 2002 roku bardzo radośnie. Dzień imienin Zofii w maju, miesiącu najstrojniejszej wiosny, to także okazja by podziękować symboliczną ,,Niezabudką” przyjaciołom naszej małej Szkoły, za bezinteresowną pomoc i życzliwość.
Dziękujemy za przybycie Marii Piotrowskiej kierownikowi biura ZO LOP w Toruniu, Danucie Zając radnej UMT, Monice Marjańskiej podleśniczemu Leśnictwa Karczemka, Jackowi Mazanowskiemu starszemu specjaliście Służby Leśnej z Nadleśnictwa Cierpiszewo.
Laureatom międzyszkolnych konkursów, uczniom naszej Szkoły zostały wręczone NIEZABUDKI 2018
Podczas uroczystości zostały rozstrzygnięte wyniki niezapominajkowych konkursów, które cieszyły się dużą popularnością i wzbudzały wiele emocji.
Jury:
przewodnicząca- p. Aleksandra Hrynko- nauczyciel
członkowie - p. Agnieszka Nowakowska- nauczyciel
- p. Maria Narczewsk-nauczyciel
-p. Jacek Mazanowski- Nadleśnictwo Cierpiszewo
.WYNIKI INDYWIDUALNEGO KONKURSU PRZYRODNICZEGO ALBUM ,,PTAKI CHRONIONE W POLSCE”
I miejsce: Agata Szczerbiak SP17
II miejsce: Aleksandra Berdzik SP17
III miejsce: Weronika Kuziemkowska SP17
WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO ,,NIE ZAPOMINAJMY O PTAKACH”
Kategoria kl.I- III
I miejsce: Adrian Haciuk SP17
II miejsce: Roksana Sikora OP SP17
II miejsce: grupa ,,Motylki”PM12
III miejsce : Wiktor Sikora OP SP17
III miejsce: Nadia Wojciechowska OP SP17
Wyróżnienia: Igor Żółtowski SP17
Kategoria kl.IV- VII
I miejsce: Marta Szczerbiak SP17
II miejsce: Weronika Kuziemkowska SP17
II miejsce: Zofia Makowska SP11
III miejsce : Milena Brzóska SP11
WYNIKI KONKURSU MODY ,, PTAKIEM BYĆ”
I miejsce: Igor Żółtowski
II miejsce : Zuzanna Górniak
II miejsce: Martyna Jankowska
II miejsce: Michał Będykowski
III miejsce: Alicja Sobieszek
III miejsce: Jakub Licau
III miejsce: Julia Szmurło
WYNIKI KLASOWEGO KONKURSU kulinarnego kl.I- VII
,, SMACZNIE, ZDROWO, KOLOROWO”
I miejsce: KLASA I
II miejsce : KLASA V
III miejsce: KLASA IV
IV miejsce: KLASA II
V miejsce: KLASA VI
VI miejsce: KLASA VII
VII miejsce: KLASA III
WYNIKI KONKURSU ŚWIETLICOWEGO- I EDYCJA
,, Super kolega, super koleżanka”,
organizator Anna Pankowska
- I miejsce: Wiktoria Zawistowska
- II miejsce: Pola Karpow
- III miejsce: Adam Niewiadomski
Wyróżnienia: Julia Bukowska, Julia Rydlewska, Emilia Rydlewska, Zuzanna Górniak, Weronika Sznajder-Tarnowska
Dużo radości sprawiła wszystkim KLASOWA ,,GRA LEŚNA”- ,,Zdrowo na sportowo”, która wymagała od klas poszukania UKRYTYCH W TERENIE pięciu zadań przyrodniczych, wykonania ćwiczeń sportowych, ułożenia puzzli
i klasowej niezapominajki na znak zakończenia zadania.
Na mecie każda klasa otrzymała pyszne, zdrowe soki z polskich jabłek od Stowarzyszenia Rudak. Dziękujemy.
Goście mieli okazję podziwiać piękno zielonego otoczenia naszej szkoły, a później występy artystyczne naszych uczniów.
Dziękujemy LOP, Leśnictwu Karczemka, Nadleśnictwu Cierpiszewo za pomoc i wsparcie w organizacji Naszego Święta.
Opiekun koła LOP : IWONA PAWŁOWSKA