• Aktualności

            • Wróżby Andrzejkowe dla uczniów klas I-VII

              Zgodnie z tradycją naszej szkoły najstarsza klasa organizuje Andrzejki, tka tez się stało w tym roku. W piątek 29 listopada 2019r. uczniowie klasy VIII zorganizowali Wróżby Andrzejkowe dla uczniów klas I-VII. Dzieci mogły poznać swoją przyszłość. W każdej klasie dowiedzieliśmy się kto pierwszy wyjdzie za mąż lub się ożeni. Na podstawie daty urodzenia każdy mógł wysłuchać swój horoskop na rok 2020. Studnia życzeń cieszyła się dużym zainteresowaniem, choć nie bylo łatwo wywróżyc sobie szczęście. Miejmy nadzieję, że w nadchodzącym roku do każdego uśmiechnie się szczęście, a wszystkie pomyślne wróżby się spełnią.

            • Piękna nasza polska cała

              W ramach projektu „Piękna nasza polska cała” przedstawiciele grupy przedszkolnej „Krasnale” wzięli udział w II marszu pod hasłem „Przedszkolaki- Niepodległej”. Marsz rozpoczął się przy pomniku Mikołaja Kopernika, gdzie przemówił prezydent miasta Torunia- pan Michał Zaleski. Następnie  ulicami starówki przy dźwiękach patriotycznych piosenek, wyruszyliśmy pod pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie wszyscy odśpiewaliśmy hymn i zapaliliśmy znicze ku czci wielkich bohaterów naszej ojczyzny. Po zakończeniu marszu zostały wykonane pamiątkowe zdjęcia.

            • DZIEŃ DYNI W PRZEDSZKOLU

              W naszym przedszkolu niewątpliwą gwiazdą tegorocznej jesieni została DYNIA. Z tej okazji w środę, 30 października odbyły się zajęcia pod nazwą „Dzień dyni”. Głównym celem imprezy była integracja wszystkich grup przedszkolnych, współpraca między rodzicami oraz zapoznanie dzieci z dynią. Impreza odbyła się na sali gimnastycznej, gdzie dzieci ubrane na pomarańczowo, a nawet przebrane za dynie, wraz z rodzicami mogły na sportowo i z humorem czerpać wiedzę na temat dyni. Zabawy nie było końca. Dzieci z ciekawością odkrywały co dynia ma w środku, chętnie uczestniczyły w konkurencjach sportowych  z dynią w roli głównej, nie zabrakło także tańców i pląsów.

              Dzieci i ich rodzice doskonale pokazali, że Święto Dyni może być naszym, polskim świętem i nie tylko Halloween kojarzy się z dynią.

            • Występ orkiestry szkolnej!

              W czwartek 17 października 2019r. w Instytucie Nauk Pedagogicznych UMK w Toruniu miało miejsce podsumowanie projektu "Zaprogramowani - czyli zespołowo i kreatywnie w świecie robotyki". Wydarzenie rozpoczęło się od występu orkiestry dętej naszej szkoły, której działalność zbiegła się równolegle z początkiem projektu "Zaprogramowani".  Uczniowie i nauczyciele toruńskich szkół realizujących projekt w poprzednim roku szkolnym prezentowali efekty swoich prac (ozoboty, roboty). W dalszej części seminarium miały miejsce wykłady prof. dr. hab. Grzegorza Karwasza - kierownika Zakładu Dydaktyki Fizyki oraz dr Anny Kwiatkowskiej z Wydziału Matematyki i Informatyki UMK.

            • Tabliczka mnożenia opanowała szkołę

              W dniu 4 października 2019 roku obchodzony był Międzynarodowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Kilka dni wcześniej na korytarzu pojawiły się kartki z metodami szybkich obliczeń niektórych działań. Szkolne schody opanowała kolorowa tabliczka mnożenia. Nadszedł dzień sprawdzenia znajomości tabliczki mnożenia przed komisją egzaminacyjną. Uczniowie z klas IV – VIII musieli rozwiązać wszystkie wylosowane działania, aby otrzymać specjalny certyfikat i odznakę potwierdzające otrzymanie tytułu Eksperta Tabliczki Mnożenia. Uczniowie,  którzy popełnili błędy mogli po chwili zdawać jeszcze raz. Ponad 90 procent uczniów zdało za pierwszym razem. W akcji brało udział 5 862 szkoły z 33 państw. Do zobaczenia za rok.

            • 800 080 222- rusza całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i pedagogów

              Już od dziś, 1 października 2019 r. działa nowa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci, młodzieży i ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 080 222 dzieci, młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników. ​​​​​​​

              Pod bezpłatny numer telefonu będzie mogła zadzwonić każda młoda osoba mająca problemy
              w domu, w szkole czy też w relacjach rówieśniczych. Jak pokazują statystyki młodzi ludzie coraz częściej zapadają na depresje i nerwice. Wielu z nich pada ofiarą przemocy i agresji – słownej
              i fizycznej ze strony rówieśników i dorosłych, są coraz bardziej samotni, często nie mają z kim porozmawiać o swoich problemach. Dzięki nowej infolinii będą mogli skontaktować się
              ze specjalistami z
              Fundacji 24 godziny na dobę i otrzymać fachowe wsparcie
              w najtrudniejszych sytuacjach.

              Dynamicznie rozwijający się świat, przemoc w internecie, zmiany społeczne, których
              nie rozumieją nawet dorośli, mogą wydawać się przytłaczające dla młodych ludzi.
              Wiele negatywnych zjawisk społecznych – cyberprzemoc, zaburzenia odżywiania, zażywanie substancji psychoaktywnych, samookaleczanie to całkiem realne problemy, które wymagają interwencji specjalisty. Konsultanci ITAKI są gotowi do świadczenia pomocy nawet
              w najtrudniejszych sytuacjach. Każda osoba potrzebująca pomocy będzie mogła zgłosić się
              po wsparcie.

              W ramach działań infolinii pracownicy Fundacji świadczą również wsparcie osobom dorosłym, opiekunom i nauczycielom, którzy mają problemy z dorastającymi dziećmi.

              Wszystkie działania są realizowane bezpłatnie i anonimowo. Specjaliści Fundacji ITAKA
              to doświadczeni psychologowie, pedagodzy i prawnicy, którzy udzielają porad zarówno przez telefon, czat jak i e-mail. Pełen wykaz dyżurów można znaleźć na oficjalnej stronie projektu: www.liniadzieciom.pl

              Nowy numer telefonu został uruchomiony na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej
              ze środków z Narodowego Programu Zdrowia. Realizatorem części projektu na uruchomienie linii pomocowej jest Fundacja ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych, która wygrała konkurs ogłoszony przez ministerstwo edukacji. Więcej na temat wyników konkursu na stronie internetowej MEN.

              Departament Informacji i Promocji

              Ministerstwo Edukacji Narodowej

            • Ćwiczenia ewakuacyjne

              W dniu 3.10.2019 r. w naszej szkole odbyły się ćwiczenia ewakuacyjne. W trakcie trzeciej godziny lekcyjnej wybrzmiał sygnał oznaczający natychmiastową ewakuację uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły. W akcji udział wzięły trzy oddziały straży pożarnej, symulując z pomocą specjalistycznych przyrządów pożar jednej z sal lekcyjnych. Ewakucja przebiegła bardzo sprawnie i po chwilowym stresie szczególnie u najmłodyszch, panowie strażacy zrekompensowali to maluchom czym prędzej, za co serdecznie dziękujemy! 

            • Dogoterapia u naszych przedszkolaków

              Oddziały przedszkolne w tym roku szkolnym będą brały udział w zajęciach cyklicznych z udziałem psa, gdzie dzieci kształtują właściwe postawy w relacji z psem. Zajęcia prowadzi doświadczony kynoterapeuta, p. Patrycja Zamroch ze swoim psem Rudą. Kynoterapia zwana dogoterapią ma wszechstronny wpływ na dzieci w wieku przedszkolnym. Spotkania z psem wpływają na zdolności koncentracji uwagi, stymulują poszerzanie wiedzy ogólnej, oraz rozwijają różne formy działań ruchowych – małą i dużą motorykę. Na każdym etapie kształcenia przedszkolnego zajęcia z udziałem psa umożliwiają kształtowanie prawidłowych wzajemnych relacji między dziećmi oraz właściwych postaw w bezpośrednim kontakcie z psem. Podczas zajęć dzieci wykonują szereg różnorodnych ćwiczeń, które wzmacniają ich wszechstronny rozwój, rozbudzają wielozmysłowe poznanie i co najważniejsze wyzwalają pozytywne emocje. Pies jest doskonałym motywatorem – gdy uczestniczy w zajęciach dzieci chętniej wykonują polecenia, dłużej ćwiczą, przełamując swoje bariery w pozbawiony stresu i negatywnych emocji sposób. Dzieci uczestniczące w cyklicznych zajęciach z psem lepiej wyrażają emocje, podwyższają poziom pewności siebie, redukują napięcia i rozwijają empatię.

            • Piękna Nasza Polska Cała

              W tym roku szkolnym oddział przedszkolny „Krasnale” bierze udział w międzynarodowym projekcie edukacyjnym pod nazwa „Piękna nasza Polska cała”. Głównym celem projektu jest kształtowanie postaw patriotycznych u najmłodszych, uwrażliwienie ich na piękno, folklor i tradycje Polski.
              Projekt jest zgodny z obowiązującą Podstawą Programową i kierunkiem polityki oświatowej MEN.

              Poprzez realizację zadań tematycznych przedszkolaki poznają historię państwa polskiego, jego symbole narodowe, tradycje, zwyczaje czy obrzędy ludowe. Działania projektowe będą też okazją to do tego, by budzić wśród najmłodszych i ich rodzin poczucie tożsamości narodowej i regionalnej, dumy z bycia Polakiem a także do wzmacniania więzi z rodzicami i integracji placówek oświatowych z terenu całej Polski.

            • Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci

              W naszej Szkole rozpoczynamy akcję ekologiczną  „Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”. Ma ona na celu podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży
              oraz prawidłowego gospodarowania odpadami.

              Termin trwania akcji: 30.09-25.10.2019r.

              Najlepiej dostarczyć zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny w ostatnim tygodniu trwania akcji ze względu na ew. problemy z ich składowaniem. Zbieramy: komputery, monitory, drukarki, telefony, sprzęt RTV i AGD, baterie, akumulatory, kable, tusze atramentowe.

              Rodzaje elektrośmieci podlegające zbiórce znajdziesz tutaj. http://dzieci-zbieraja-elektrosmieci.pl/rodzaje-elektrosmieci

              Wszelkich odpowiedzi na Państwa pytania udziela koordynator akcji p. Barbara Chlebowska, nauczyciel przyrody i informatyki.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 17 im. gen. Józefa Bema w Toruniu
      • Sekretariat: 56 654 72 42; 500 174 879 Oddziały przedszkolne: 505 803 115 Pedagog: 505 803 119
      • ul. Rudacka 26-32, 87-100 Toruń Poland
      • Godziny pracy sekretariatu: 7.00 - 14.00
      • DYREKTOR mgr Mateusz Płotkowski E-mail: dyrektor@sp17.edu.torun.pl
      • WICEDYREKTOR mgr Agnieszka Nowakowska E-mail: anowakowska8@sp17.edu.torun.pl
    • Logowanie